صادرات اولویت دیپلماسی اقتصادی قرار گیرد

رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران با بیان اینکه اولویت دیپلماسی اقتصادی بر مبنای صادرات قرار گیرد، گفت: دیپلماسی سیاسی برای توسعه صادرات باید به کمک دیپلماسی اقتصادی بیاید.
منبع: فارس

ابراهیم جمیلی امروز در نشست خبری انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: صادرکنندگان در همه کشورها نقش به سزایی در اقتصاد کشور دارند، اما صارکنندگان در ایران به جز روز 29 ملی که روز ملی صادرات است، در روزهای دیگر فراموش می‌شوند.

رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران با بیان اینکه باید دیدگاه‌های فرهنگی جامعه به سویی هدایت شود که صادرات از جایگاه اجتماعی مناسبی در کشور برخوردار شود، افزود: علیرغم اقدامات انجام شده در دهه گذشته، نقش بخش خصوصی در صادرات کمرنگ است.

 

وی افزود: اگر بخواهیم صادرات را جدی بگیریم، باید اولویت دیپلماسی اقتصادی را بر مبنای صادرات قرار دهیم و در شرایطی که دولت یازدهم در دیپلماسی سیاسی جزو دولت‌های موفق به شمار می‌آید این دیپلماسی سیاسی به کمک دیپلماسی اقتصادی بیاید و باید به مشکلات سیاسی خودمان در منطقه نگاه کنیم و در حل این مشکلات برای کمک به توسعه صادرات گام برداشت.

رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر با تأکید بر اینکه برای توسعه صادرات باید اجزاء مختلف دولت از جمله وزارت صنعت و بازرگانی، وزارت جهاد کشاورزی، بانک‌ها، وزارت خارجه با یکدیگر همکاری داشته باشند، اظهار داشت: به عنوان مثال می‌توان با کاهش نرخ سود تسهیلات بانک‌ها در تأمین مالی صادرکنندگان همکاری داشته باشند.

وی افزود: برای توسعه بخش تجارت خارجی می‌توان کمک کرد، به شرطی اینکه صادرکنندگان مورد توجه بخش‌های سیاست‌گذار باشند.

جمیلی با بیان اینکه به عنوان یک صادرکننده بیان می‌کنم که کالاهای صادراتی ما در بازارهای جهانی کیفیت لازم را دارد، اظهار داشت: اما باید تلاش کرد تا در گرفتن بازارها یک همکاری بین صادرکنندگان ایجاد شود.

 

-فارس

خواندن 182 دفعه

نظر دادن

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا