چگونه بازاریابی اینترنتی موفق داشته باشیم؟

امروزه بیشتر وب سایت ها به عنوان معرفی کننده خدمات شرکت ها در محیط وب می باشد. 

برای مثال آتلیه کودک و عکاسی کودک را در نظر بگیرید که برای جذب مشتریان خود از فضای مجازی سایتی را تولید می نماید و با انجام سئو هدایت کاربران را در نتیجه خواهد داشت و یا سایت ثبت شرکت و ثبت برند را در نظر بگیرید که به معرفی خدمات خود در این راستا می پردازد و از سایت خود به عنوان درگاه اطلاعاتی و نیز ارتباطی استفاده می نماید.

در کنار این ها برخی بازاریابی اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی تنها بدون نیاز به فضای فیزیکی انجام می پذیرند و سودآوری را برای صاحبان سایت خود داشته اند. برای مثال سایت های خرید شارژ ایرانسل که کاربر پس از ورود به سایت می تواند خدمات خود را دریافت نماید.

در اینترنت بچرخید؟ 

بازاریابی اینترنتی بخشی از مدل کسب وکاری می باشد که در آن شما می توانید به واسط وب سایت خود به فروش آنلاین محصولات و کالاها بپردازید و سودآوری خود را افزایش دهید. مبحث سئو سایت و بهینه سازی سایت با نمایش بیشتر شما در نتایج جستجو می تواند ترافیک بسیاری را به سمت طراحی سایت شما هدایت نماید که در نتیجه امر سوددهی را برای شما به ارمغان خواهد داشت. امروزه استراتژی بازاریابی اینترنتی به عنوان هنر و حرفه ای شناخته می شود که در قالب کمپین های تبلبغات اینترنتی بیان می گردد. اما راه های متعددی موجود می باشد که به واسط آنها خواهید توانست بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشید.

پایه های بازاریابی اینترنتی را میدانید؟

برای اینکه بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشید می بایست اصول و پایه های بازاریابی اینترنتی را بدانید. شاید پایه ای ترین و یا درگاهی برای ورود به دنیای کسب وکار اینترنتی طراحی وب سایت می باشد. اما این امر را ساده نگیرید زیرا که آیتم های متعددی مانند دسترس پذیری، موبایل فرندلی بودن، سرعت سایت و کاربرپسند بودن مواردی هستند که باید طرح ریزی گردند. در گام بعدی موضوع سئو مطرح می گیرد زیرا که موتورهای جستجو به عنوان قدرتمندترین بازاریابان اینترنتی مطرح می گردند. علاوه بر اینها ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، شبکه های اجتماعی مصادیقی از آن خواهد بود.

ایده های خلاق در بازاریابی اینترنتی را شناسایی نمایید

موفق ترین سایت ها در زمینه بازاریابی اینترنتی ایده پردازان در این امر بوده اند که با استقبال و ترافیک کاربران روبه رو شده اند و یا افراد خدمات اینترنتی در آن زمینه را با برند و نام آنها شناخته اند. از این رو ابتدا به درک نیاز کاربران در محیط اینترنت بپردازید. سپس در این راستا سایتی را طراحی نمایید و در گام بعدی خدمات اینترنتی خود را به واسط برندسازی به دیگران بشناسانید. بهینه سازی سایت خود را فراموش ننمایید زیرا که می تواند کاربران بسیاری را به واسط موتورهای جستجو به سمت سایت هدایت نماید و در معرفی برند شما خدمت نماید.

ترافیک سایت را افزایش دهید

ترافیک سایت شما هرچه بیشتر باشد در معنای کاربران بیشتر و همان سودآوری بیشتر در بازاریابی اینترنتی خواهد بود. پس برای بازاریابی موفق می بایست در جهت افزایش ترافیک خود تلاش نمایید که این امر می تواند به واسط بهینه سازی سایت ، فعالیت در شبکه های اجتماعی، پست گذاری در فروم ها و دیگر محیط هایی که کاربران در آن فعالیت می نماید ایجاد می گردد. 

تولید محتوای مرتبط در حوزه کسب وکاری شما می تواند آیتم دیگر در موفقیت شما باشد که برای کاربران نیز جذاب خواهد بود و تمایل به سپری نمودن زمان بیشتر در سایت شما نشان می دهند.

خواندن 1323 دفعه

نظر دادن

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا