آنچه باید درباره Android Go بدانید
گوگل Android Go را برای گوشی های اقتصادی و رده پایین طراحی و تولید کرده است. این شرکت چند سال پیش نیز اقدام مشابهی انجام داد و تلاش کرد پروژه «Android One» را پیش ببرد
، اما آنچه که از اخبار برمی آید گوگل در این زمینه موفقیتی کسب نکرد و گوشی های ارزانی که مبتنی بر این نسخه از سیستم عامل آندرویید توسعه داده شده بود، موفقیت زیادی به دست نیاورد.
حالا به نظر می رسد Android Go اهداف مشابهی را دنبال می کند و احتمالا گوگل محتاطانه تر و با برنامه ریزی دوباره وارد بازار می شود.
براساس گزارش گوگل، Android Go نسخه سبک Android O است که البته به گونه ای طراحی شده تا روی گوشی های هوشمندی که یک گیگ یا حتی 512 مگاباین حافظه رم دارند، اجرا شود. به این ترتیب، تمام گوشی هایی که یک گیگابایت رم یا کمتر داشته باشند، به شکل خودکار Android Go را اجرا می کنند. گوگل همچنین اپلیکیشن هایی در پلی استور ارایه کرده که امکان اجرا روی گوشی های ضعیف تر را نیز داشته باشند.
یکی از اپلیکیشن هایی که برای گوشی های اقتصادی از سوی گوگل ارایه شده، Youtube Go است که امکان اجرا روی پلات فورم Android Go را دارد و کاربر می تواند هر ویدیویی را در قالب پیش نمایش اجرا کند و حتی امکان انتخاب کیفیت ویدیو نیز وجود دارد.
گوگل اعلام کرده که فروشگاه پلی استور ویژه Android Go حاوی اپلیکیشن هایی خواهد بود که برای کاهش مصرف باتری و دیتا ارایه شده اند. در واقع، مدیریت دیتا و مصرف انرژی یکی از مهم ترین قابلیت های سیستم عامل Android Go است و کاربران گوشی های مبتنی بر این سیستم عامل می توانند مصرف باتری و دیتا را در بخش تنظیمات گوشی خود مشاهده کنند.
البته گوگل هنوز اعلام نکرده که با کدام شرکت های تولیدکننده گوشی وارد همکاری می شود و قرار است چه گوشی هایی و در چه رده قیمتی به این سیستم عامل مجهز شوند. از سوی دیگر هنوز مشخص نیست که گوگل در این رده هم گوشی تولید خواهد کرد یا فقط به ارایه سیستم عامل بسنده می کند.
خواندن 920 دفعه

نظر دادن

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا