بلاگ فدراسیون - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: تیر 1397


بر اساس آخرین آمار، گوشی هوشمند آیفون 8 پرفروش‌ترین موبایل در ماه مه سال جاری 2018 میلادی بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، موسسه تحقیقاتی کانترپوینت به تازگی با انتشار گزارش و فهرستی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند در جهان اعلام کرده است که آیفون 8 توانسته است از سایر رقبای جدید و قدرتمند خود در ماه مه سال جاری 2018 میلادی پیشی بگیرد.

طبق رده‌بندی‌های منتشره در این گزارش، سامسونگ اس 9 پلاس با اختصاص کمتر از 2.4 درصد از فروش گوشی در ماه مه سال جاری میلادی در جایگاه دوم، آیفون 10، با 2.3 درصد در رتبه سوم، شیائومی ردمی 5 آ با 2.2 درصد در رتبه چهارم، آیفون 8 پلاس با 2.1 درصد در رتبه پنجم، سامسونگ گلکسی اس 9 با 2.1 درصد در رتبه ششم، هواوی پی 20 لایت با 1.4 درصد در رتبه هفتم، ویوو ایکس 21 با 1.4 درصد در رتبه هشتم، شیائومی ردمی 5 پلاس / نوت 5 با اختصاص 1.3 درصد در رتبه نهم و درنهایت، اوپو آ 83 با 1.2 درصد در جایگاه دهم جدول جای گرفته است.

منتشرشده در تازه های تلگرامی

دولت در نظر دارد تا بازار دومی برای ارز راه‌اندازی کند که در آن صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی و واردکنندگان کالاهای مصرفی عادی، ارز را با نرخی توافقی، غیر از نرخ کالاهای اساسی و ارز نیما معامله کنند.
پس از افزایش بیش از حد قیمت ارز و نابه‌سامانی در بازار، دولت ارز را تک‌نرخی اعلام کرد و قیمت ۴۲۰۰ تومان برای آن مصوب شد. طی چند روز نخست تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی، کمی از التهاب بازار کاسته شد؛ اما این موضوع باعث نشد که بازار آرام بگیرد و قیمت‌ها تثبیت شود و روزبه‌روز شاهد افزایش قیمت‌ها بودیم تاکنون که قیمت دلار حوالی ۸ هزار تومان نوسان دارد و بازار بیش از پیش کساد شده است و شاهد نابه‌سامانی‌هایی در نتیجه‌ی این افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.

در همین حال هفته‌ی گذشته فهرستی منتشر شد که در آن کالاها براساس گروه کالاهای اساسی، کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای و کالاهای مصرفی اولویت‌بندی شدند که دسته‌ی اول براساس اولویت ضرورت، دلار ۳۸۰۰ تومانی دریافت می‌کند، دسته دوم دلار ۴۲۰۰ تومانی (ارز نیمایی) و دسته‌ی سوم دلار ۴۲۰۰ تومانی با ارائه‌ی اظهارنامه صادراتی تامین اعتبار می‌شوند.
ارز توافقی چیست؟
حال پس از گذشت یک هفته از انتشار لیست واردکنندگانی که ارز به نرخ دولتی به آن‌ها تخصیص داده شده، موضوع ارز توافقی نیز مطرح شده است.

یکشنبه‌ی هفته‌ی گذشته هیئت دولت جلسه‌ای تشکیل داد تا در راستای ساماندهی بازار ارز تصمیم‌گیری کند. هیئت دولت در آخرین تصمیم‌ ارزی خود اعلام کرد که قصد راه‌اندازی بازار دوم ارز را دارد و به‌زودی اظهارنامه‌ی دلار صادراتی قابلیت معامله در بازار سهام را خواهد داشت. براساس ابلاغیه‌ی هیئت دولت به‌نظر می‌رسد که قیمت‌ها در این بازار جدید از برخورد عرضه و تقاضا حاصل خواهند شد.

در بازار جدید، صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی و واردکنندگان کالای مصرفی عادی، ارز را با نرخی توافقی معامله می‌کنند. با اجرای این طرح، ارز دولتی سه نرخی خواهد شد؛ دلار ۳۸۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی، دلار ۴۲۰۰ تومانی و نرخ توافقی (بازار دوم) که هنوز اعلام نشده است. ارز در بازار دوم قرار است از محل ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی که عمدتا از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود برای واردات برخی کالا‌های غیراساسی تامین شود.

منتشرشده در اقتصاد

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا