بلاگ فدراسیون - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: مهر 1396

مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد که فعلا گوشی آیفون X از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت.درحالی که آیفون X هنوز به بازار عرضه نشده، این روزها بازار سیاهی برای این گوشی به راه افتاده و با قیمت‌های نجومی در بازار معامله و پیش خرید و فروش می‌شود. در همین راستا حمیدرضا دهقانی‌نیا توصیه کرده که مردم فعلا برای خرید این گوشی دست نگه دارند. وی اعلام کرد:

هیچ دستگاه آیفون X در شبکه‌ مشاهده نشده و تاکنون نیز هیچ ثبت سفارشی برای این گوشی انجام نشده، آیفون X قاچاق است و از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت.
به گفته‌ی وی، نظر به شروع فرآیند پایش شبکه طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) و عدم مشاهده گوشی اپل X (اپل 10) در شبکه و با عنایت به این نکته که تا این تاریخ هیچ ثبت سفارشی نیز برای گوشی اپل 10 در کشور صورت نپذیرفته و IMEI آن در گمرک ثبت نشده است، منطقا گوشی مذکور کالای قاچاق است و در این طرح پس از شروع اعمال سیاست از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت.

وی توصیه کرد که این گوشی‌ها به هیچ‌وجه خریداری نشوند تا زمانی که محموله‌های قانونی با گارانتی رسمی وارد کشور شوند.

مردم می‌توانند با ارسال IMEI این مدل گوشی به سامانه پیامکی با شماره 7777 از اصالت کالا و اینکه کالا در شبکه ثبت شده است یا خیر، مطمئن شوند. به عبارت دیگر اگر هنگام استعلام این پیام دریافت شد: «کالا در شبکه ثبت نشده است» از خرید این گوشی خودداری کنند در غیر این صورت در طی هفته‌های آتی سرویس نخواهند گرفت.

-زومیت

 

محمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت در پاسخ به سئوالی درباره تاثیر مراودات سیاسی بر وضعیت صادرات کشور، اظهار کرد: شکی نیست ارتباطات سیاسی از زیرساخت‌های مهم توسعه صادراتی به‌شمار می‌رود. رئیس‌جمهوری نیز سال گذشته در این‌باره به صراحت اعلام کردند از دعوای با دنیا صادرات در نمی‌آید.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت افزود: تجارت اساسا پیش‌فرضی به نام اعتماد دارد و در گام اول باید به اعتمادسازی پرداخت؛ برهمین اساس یکی از بحث‌های کلیدی توسعه صادرات آن است که از لحاظ سیاسی ارتباطات خود را با دنیا تسهیل کرده و تنش‌زدایی را در دستور کار قرار دهیم تا دنیا حس نکند ما کشوری هستیم که تمایل به توسعه روابط تجاری نداریم.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت تعاملات مناسب با دنیا را راهی برای دستیابی به ‌آخرین فناوری‌های روز دانست و با تأکید بر این‌که لازم است برای افزایش صادرات ظرفیت‌سازی لازم صورت گیرد، گفت: برای افزایش ظرفیت نیاز بر آن است که آخرین تکنولوژی دنیا را وارد کنیم تا بتوانیم رقابت‌پذیر باشیم، چراکه اگر رابطه ما با دنیا خوب نباشد قطعا آن‌ها هم تمایلی ندارند که به لحاظ اقتصادی ما را تقویت کرده و راه را برای تبدیل‌شدن به قدرت اقتصادی منطقه برای‌مان باز بگذارند.

منتشرشده در صادرات

به‌طور معمول شرکت‌ها برای نمایان شدن در موتورهای جستجو، به تولید محتوای انبوه در راستای استراتژی بازاریابی خود می‌پردازند. اما آیا کافی است؟
بسیاری از فعالان بازار فکر می‌کنند تنها کاری که باید انجام دهند این است که محتوا را مقابل چشم سایرین قرار دهند. به همین دلیل در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند اما به ندرت «لایک» دریافت می‌کنند. پس به خرید تبلیغات روی می‌آورند اما کلیک چندانی روی تبلیغ‌ها نمی‌شود. خلاصه در فعالیت‌هایی این‌چنینی شرکت می‌کنند اما نتیجه‌ای که مد نظرشان است حاصل نمی‌شود.

پس به این نتیجه می‌رسند که باید محتوای بیشتر و بیشتری تولید کنند؛ چرا که محتوا خودش را به دیگران نشان خواهد داد. بدین ترتیب، یک سال بعد آن‌ها حجم زیادی از محتوا فراهم آورده‌اند اما همچنان نظرات کمی در پست‌های بلاگ آن‌ها وجود دارد؛ نتیجه‌ای بسیار ناامیدکننده!

چطور چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟ کجای کار اشتباه شده است؟ چرا بازاریابی محتوا واقعا به نتیجه مطلوب دست نمی‌یابد؟

قرار گرفتن در چنین شرایطی بسیار ناراحت‌کننده و در عین حال بسیار معمول است. دلایل متعدد و پایه‌ای برای شکست تولیدکنندگان محتوا در جلب نظر مخاطبان وجود دارد.؛دلایلی که از سطوح عمقی همچون تراز نبودن ساختار شروع می‌شود و به دلایل سطحی اما در عین حال مؤثر دیگری می‌رسد.

منتشرشده در مدیریت کسب و کار

راهدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: مداخله دولت در حوزه بازرگانی بیش از آنکه گره‌گشا باشد، زمینه انواع سوءاستفاده‌ها و پدید آمدن رانت‌های مختلف را ایجاد می‌کند. دولت به‌جای حمایت نقدی، به فکر بهبود فضای کسب‌وکار، جلب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه زیرساخت‌های صادراتی باشد.
حمایت از حوزه صادرات کالا و خدمات همواره در برنامه‌های دولتی قرار داشته است. اما بنابر تجربیات تاریخی و بین‌المللی هنگامی‌که حمایت از صادرات در دستور کار قرار می‌گیرد، می‌بایست سطح نظارت و کنترل نیز افزایش یابد. زیرا احتمال به انحراف رفتن مشوق‌های طراحی‌شده در حوزه صادرات بسیار زیاد است. در هفته گذشته خبری بسیار قابل‌تأمل از قول معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در موضوع مشوق‌های صادراتی منتشر شد. این مقام مسئول مدعی شد که وزارتخانه متبوعش به دنبال پرداخت یارانه حمل بار به شرکت‌های صادراتی به میزان 3 دلار به ازای هر تن است. اما آیا به‌واقع انجام چنین شیوه‌ای از حمایت نقدی و مستقیم منجر به توسعه تجارت خارجی و گسترش بازارهای صادراتی خواهد شد؟ آیا معیاری همچون حجم صادراتی، شاخص مناسبی برای تخصیص حمایت‌های دولتی است؟ آیا چنین معیاری زمینه‌ساز افزایش صادرات مواد خام و یا مواد کم کیفیت را باعث نمی‌شود؟ آیا اساساً اجرای چنین برنامه‌ای، متکی بر مطالعه مشخص و یا تجربه بین‌المللی موفقی بوده است؟

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که سهم هزینه‌های حمل‌ونقل در قیمت تمام‌شده کالاهای صادراتی ایران بسیار بالاتر از کشورهای رقیب است. تخصیص یارانه حمل‌بار به شرکت‌های صادراتی کمکی به حل مشکل نکرده و تنها مسکنی موقت است که از جیب منابع مالی کشور پرداخت می‌شود. اساساً مداخله دولت در حوزه بازرگانی بیش از آنکه گره‌گشا باشد، زمینه انواع سوءاستفاده‌ها و پدید آمدن رانت‌های مختلف را ایجاد می‌کند. خصوصاً اینکه در شرایط فعلی با دونرخی بودن قیمت ارز، انگیزه بالایی برای سودجویان و صادرکنندگان قلابی برای بهره‌مندی از این قبیل مشوق‌های صادراتی به وجود می‌آید.

منتشرشده در صادرات

گویا اپل از بیم فروش نرفتن گوشی‌های آیفون علیرغم جذابیت‌هایش،‌تصمیم به کاهش قیمت گرفته است.
در حالی که تنها چند هفته به عرضه گوشی آیفون ایکس اپل باقی مانده، خبرهای منتشر شده از عرضه گوشی آیفون ۹ در سال ۲۰۱۸ با امکانات مشابه همین گوشی و قیمت کمتر حکایت می‌کند.


برخی کارشناسان می‌گویند اپل بیم دارد که قیمت بالای هزار دلاری آیفون ایکس باعث شود استقبال از این گوشی علیرغم همه جذابیت‌هایش در سطح مورد انتظار نباشد و از همین رو این شرکت احتمالا گوشی آیفون ۹ را تا یک سال دیگر با قابلیت‌های کم و بیش یکسان با همین گوشی روانه بازار می کند.

از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد آیفون ایکس می‌توان به نمایشگر فراگیر OLED، شارژ بی سیم، قابلیت شناسایی چهره یا فیس آی‌دی و غیره اشاره کرد.
برخی منابع خبری مدعی هستند که آیفون ۹ در سال ۲۰۱۸ در دو مدل عرضه می شود که فعلا اسم کد لیسبون و هانگژو برای آنها انتخاب شده است. لیسبون دارای نمایشگر بزرگتری است و هانگژو مدل ساده تر و ارزن قیمت تر آیفون ۹ محسوب خواهد شد.
احتمالا هر دو مدل از قابلیت فیس آی دی و نمایشگرهای OLED برخوردار خواهند بود، اما دیگر امکانات آنها فعلا در هاله ای از ابهام قرار دارد.

-ایتنا

صفحه1 از3

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا