بلاگ فدراسیون - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: آبان 1396

جمعی از فعالان بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشستی با فعالان اقتصادی ایتالیایی برای توسعه مراودات اقتصادی دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند.
گردهمایی بزرگ فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا به میزبانی موسسه آمبروزوتی در رم برگزار شد. این همایش دومین دور از نشست فعالان اقتصادی دو کشور برای گفت‌وگو در جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی بود. اردیبهشت گذشته نیز نمایندگانی از بخش‌های خصوصی و دولتی ایتالیا با همکاری موسسه آمبروزتی مهمان اتاق بازرگانی تهران بودند که در نشستی دو روزه در هتل اسپیناس تهران با فعالان اقتصادی ایرانی و مقامات دولتی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در نشست اخیر فعالان بخش خصوصی ایران و ایتالیا در رم، مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران، نیز به عنوان یکی از سخنرانان مراسم حضور داشت که از روابط دوجانبه ایران و اتحادیه اروپا به ویژه ایتالیا سخن گفت. در این مراسم که با استقبال ویژه‌ای مواجه شده بود فریال مستوفی، مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و محمدرضا بختیاری معاون امور بین‌الملل اتاق تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و چهره‌هایی از بخش خصوصی مانند پرویز عقیلی مدیرعامل بانک خاورمیانه نیز حضور داشتند و در مورد وضعیت اقتصاد ایران و ظرفیت‌های آن برای جذب سرمایه سخن گفتند.

رییس اتاق تهران در سخنرانی خود در این نشست، با اشاره به نتایج اجلاس سال گذشته، ابراز امیدواری کرد که نشست کنونی نیز علاوه بر تکرار تجربه خوب سال قبل، در دستیابی به نتایج عملی پیشروتر باشد.

مسعود خوانساری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را اتاق فکر فعالان اقتصادی بخش خصوصی توصیف کرد و گفت: اکنون منافع دوجانبه سرمایه‌گذاری در ایران بیش از هر زمان دیگری آشکار شده است. من بازی برد- برد واقعی را سرمایه‌گذاری در بازاری می‌دانم که به‌رغم برخی فضاسازی‌ها مسموم و برخی کاستی‌ها در داخل نظام اقتصادی، با توجه به ثبات نسبی، ظرفیت بالای بازار داخلی و کشورهای همسایه و منطقه، امنیت بالا و منحصربفرد در منطقه کم‌ثبات خاورمیانه و شمال آفریقا، می‌تواند جزو پربازده‌ترین سرمایه‌گذاری‌های امروز اقتصاد جهان باشد.

او با بیان اینکه در یک دهه گذشته، مسایل متعددی از جمله تحریم‌های ناعادلانه بین‌المللی و برخی سوءمدیریت‌ها و سیاست‌های اشتباه متکی بر درآمدهای نفتی، باعث تضعیف اقتصاد ایران شده است، افزود: با در پیش گرفتن روند اصلاحات تدریجی از آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم و تداوم همان خط‌مشی در دولت جدید، امیدواری‌ها به توسعه اقتصادی در ایران قوت گرفته است. در پیش گرفتن اصلاحات در نظام بانکی توسط بانک مرکزی و محور قرار گرفتن دیپلماسی اقتصادی در دولت و به طور مشخص وزارت امور خارجه، این نوید را به مجموعه بازیگران اقتصادی داده است که سال‌های پیش رو احتمالاً می‌تواند مناسب‌ترین زمان برای ارتقای سطح مراودات بین‌المللی و اتصال هر چه مستحکم‌تر و پایدارتر اقتصاد ایران به اقتصاد بین‌الملل باشد.

منتشرشده در صادرات

برای اینکه پروسه‌ی بازخورد مؤثری داشته باشید، پیش از هر چیز تلاش کنید بدون قضاوت، به آنچه در اطرافتان می‌گذرد توجه کنید.
ران کاروچی مدیر و بنیان‌گذار مؤسسه آموزشی و مشاوره‌ی رهبری ناوالنت، در مقاله‌ای که اخیراً در نشریه‌ی کسب‌وکار هاروارد منتشر شد، بهترین روش‌های بازخورد گرفتن از کارمندان را شرح می‌دهد. آنچه در ادامه‌ی این مطلب می‌خوانید، بخش‌هایی از این مقاله‌ی تحقیقاتی است:

من اخیراً در یک نشست مدیریتی شرکت کردم که در آن فردی که به‌تازگی به رهبری یک بخش منصوب‌ شده بود، سخنرانی خود را ایراد می‌کرد. یکی از اظهارات و ادعاهای او این بود که انسانی بسیار خودآگاه است و همیشه از بازخورد گرفتن استقبال می‌کند. جالب اینجا است که از نگاه مدعوین، مشخص بود که این قبیل حرف‌های تکراری را باور نمی‌کنند.

در طی ۳۰ سال گذشته، بارها شاهد بوده‌ام که رهبران کسب‌وکاری که مدعی روشنفکری‌اند، خودشان را به همین شیوه معرفی می‌کنند. ولی صرفاً با این ادعا که فرد هوشیاری هستید و به خودشناسی اهمیت می‌دهید، چنین ویژگی‌هایی را در درونتان پرورش نمی‌دهید! همه‌ی ما می‌دانیم سطوح بالای خودآگاهی به عملکرد بهتر تیم منجر می‌شود؛ ولی متأسفانه تحقیقات نشان می‌دهند که اغلب مدیران فاقد چنین خصوصیتی هستند.

در پایان این جلسه، از رهبر مذکور پرسیدم: «تا به امروز برای افزایش خودشناسی و دریافت بازخورد، چه‌کارهایی انجام داده‌اید؟» او با افتخار جواب داد: «یکی از مهم‌ترین اولویت‌های من، دریافت بازخورد از کارمندان در انتهای سال است.» من سعی کردم کنجکاوی بیشتری نشان بدهم. از او پرسیدم: «همه‌ی این بازخوردها چه تأثیری در بهبود سبک رهبری شما داشته است؟» او صمیمانه پاسخ داد: «مثلاً سال گذشته از خلال همین بازخوردها متوجه شدم جلسات کاری‌مان خیلی طولانی است؛ به همین دلیل زمان جلسات را نیم ساعت کاهش دادم.» حالا می‌توانستم علت نگاه‌های ناباورانه‌ی مدعوین جلسه را درک کنم.

منتشرشده در مدیریت کسب و کار

سنت آمریکایی «جمعه سیاه» که به دلایل نامشخص هر سال در ایران نیز پررنگ تر می شود امسال شکل عملی تری به خود ‏گرفت که البته با اتفاقی عجیب در آن نه تنها مانند نمونه آمریکایی خود عمل نکرد بلکه موجب نارضایتی بسیاری از خریداران ‏نیز شد.‏
عملکرد معکوس «جمعه سیاه» در ایران/ کالاهایی که با تخفیف 70 درصدی، با قیمتی بالاتر از ارزش واقعی فروخته شدند
به گزارش سیتنا، سایت انتخاب نوشت: بلک فرایدی یا جمعه سیاه به آخرین جمعه ماه نوامبر گفته می شود. یعنی درست پس از برگزاری جشن ‏موسوم به شکرگذاری و در آستانه سال نو میلادی. در این روز که به جز آمریکا، چند کشور اروپایی نیز مشابه آن را برگزار ‏می کنند، فروشگاه های بزرگ تخفیف هایی تا 70 درصد به مشتریان خود می دهند.‏

اما اینکه چرا باید نمونه ایرانی این جمعه سیاه باید همزمان با نمونه آمریکایی آن برگزار شود برای کسی روشن نیست. همان ‏گونه که ذکر شد نزدیکی به سال نو میلادی، توجیه مناسبی برای قرار دادن چنین روزی در تقویم است اما نه برای نمونه ‏ایرانی آن.‏

با این وجود امسال دست کم دو فروشگاه بزرگ اینترنتی و چند برند کفش و لباس در تهران چنین روزی – سوم آذر ماه - را ‏رسمیت دادند و مانند نمونه های خارجی هم صف خرید تشکیل شد و هم ترافیک خرید آنلاین. با این حال اعتراض های ‏مردمی به ویژه در شبکه های اجتماعی نشان داد که غالب کالاهای عرضه شده در این روز، حتی قیمتی بالاتر از زمان عادی ‏خود داشتند. در واقع خریداران با یک اتفاق عجیب مواجه شده بودند؛ به این ترتیب که فروشگاه ها ابتدا قیمت کالاها را تا دو ‏برابر افزایش می دادند و سپس کمتر از 50 درصد روی آن تخفیف می دادند. به بیان ساده تر، نه تنها تخفیفی در کار نبود ‏بلکه قیمت عادی کالا نیز افزایش یافته بود.‏

منتشرشده در فناوری اطلاعات

یک مرورگر اینترنتی مشغول ساخت ارائه ویژگی جدیدی است که به کاربران هنگام بازدید از وب سایت ها هشدار می دهد کدامیک قبلا هک شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، فایرفاکس به تازگی مشغول ارائه ویژگی جدیدی برای مرورگر خود است که هنگام بازدید کاربر از وب سایت ها به او هشدار می دهد کدامیک قبلا با سرقت اطلاعات روبرو شده اند. فایرفاکس برای ارائه این ویژگی با وب سایت Have I Been Pwned همکاری می کند. این وب سایت می تواند ایمیل کاربران را کنترل کند و به او هشدار دهد که اطلاعاتش هک شده است یا خیر.

یکی از کارشناسان Have I Been Pwned نیز این همکاری را تایید کرد است. البته ارتقای جدید در مراحل اولیه است اما کاربران می توانند آن را از Github دانلود و آن را در نسخه Developer امتحان کنند.

این افزودنی بسیار ساده است. اگر کاربر از وب سایتی بازدید کند که در فهرست Have I Been Pwned قرار داشته باشد، به کاربر هشدار داده می شود که امنیت سایبری آن قبلا به مخاطره افتاده است.

-مهر

بر اساس اعلام قبلی گمرک، واردات گوشی به شکل مسافری فقط مشمول یک دستگاه با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض، مجاز است؛ حالا اعلام شده که به‌جز آیفون x، ورود مسافری سایر گوشی‌ها ممنوع نیست.
بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، با اجرای طرح رجیستری تنها گوشی‌ها و تجهیزات سیم‌کارت‌خوری که شناسه ۱۵ رقمی آنها در گمرک ثبت و حقوق و عوارض گمرکی آنها پرداخت شده، از شبکه اپراتوری سرویس می‌گیرند در غیراین‌صورت دستگاه تنها ۳۰ روز می‌تواند خدمات اپراتوری دریافت کند.

بنابراین پس از مدت تعیین شده، گوشی غیرمجاز امکان برقراری ارتباط در شبکه‌ی اپراتوری کشور را ندارد و پیامکی به گوشی ارسال می‌شود که با اعلام وضعیت سیم‌کارت و دستگاه‌، آدرسی برای کسب اطلاعات بیشتر در آن نوشته شده است.

گمرک جمهوری اسلامی پیشتر اعلام کرده بود که افراد فقط مجاز به واردات یک دستگاه گوشی به شکل مسافری هستند و کلا واردات چمدانی گوشی را ممنوع اعلام کرده بود. به این ترتیب افراد ملزم به ثبت گوشی در سامانه گمرک شده و باید عوارض گمرکی و بازرگانی آن را پرداخت کرده تا امکان استفاده از گوشی را در کشور داشته باشند.

اما پس از ابلاغیه گمرک این سؤال مطرح شد که آیا از این پس تمامی گوشی‌های مسافری مشمول این قانون خواهند شد؟ یه این معنی که ورود تمامی گوشی‌ها مشمول مقررات صرفا یک عدد و پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض است؟

منتشرشده در فناوری اطلاعات
صفحه1 از2

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا