بلاگ فدراسیون - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: آبان 1397

عدنان موسی‌پور رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران معتقد است در شرایط فعلی که همه ارگان‌های اقتصادی و بخش‌های مختلف ازجمله صادرات و واردات کشور متأثر از تحریم‌ها هستند، بااین‌حال جدیت این مسئله به‌اندازه‌ای نیست که بخواهیم نگران موضوع خاصی باشیم. چراکه تاریخ اقتصادی کشور همواره با مسئله تحریم‌ها درگیر بوده است.
اردیبهشت 1397 دونالد ترامپ پس از اعلام خروج قطعی آمریکا از برجام، فرمان بازگشت تحریم‌های تعلیق‌شده بر اثر برجام را امضا کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز به اشخاص حقیقی و حقوقی که درزمینهٔ مرتبط با تحریم‌های هسته‌ای با ایران در حال همکاری هستند تا ۱۵ مرداد یا 13 آبان فرصت داده بود تا اقدامات لازم را به‌منظور قطع روابط با ایران اتخاذ نمایند در غیر این صورت مشمول تحریم­های آمریکا قرار خواهند گرفت.

باگذشت حدود 10 روز از آغاز دور جدید تحریم‌های یک‌جانبه‌گرایانه آمریکا علیه ایران، مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی معتقدند که گرچه تحریم‌ها تأثیرات اقتصادی به دنبال خواهد داشت، اما این دوره از تحریم‌های آمریکا علیه کشور موضوع تازه‌ای به همراه ندارد و تحریم‌های یکجانبه آمریکا را در جامعه جهانی تنها کرده است.

در همین زمینه عدنان موسی‌پور رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران در گفت‌وگو با «پایگاه خبری اتاق ایران» تأکید کرد: به‌رغم اینکه امریکا ادعا می‌کند که دولت ایران را مورد هدف تحریم‌های خصمانه خود قرار داده است اما برخلاف این گفته، این مردم ایران هستند که مورد هدف اصلی آمریکا قرارگرفته‌اند.

به گفته رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران در شرایط فعلی که همه ارگان‌های اقتصادی و بخش‌های مختلف ازجمله صادرات و واردات کشور متأثر از تحریم‌ها هستند، بااین‌حال جدیت این مسئله به‌اندازه‌ای نیست که بخواهیم نگران موضوع خاصی باشیم. چراکه تاریخ اقتصادی کشور همواره با مسئله تحریم‌ها درگیر بوده است.

منتشرشده در صادرات

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا