بلاگ فدراسیون - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: خرداد 1398

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه‌ی سیستم‌عامل اندروید سفارشی‌شده برای جلوگیری از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه‌ی آمریکا علیه نرم‌افزارهای ایرانی خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه‌ی امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان البرز از تغییرات سیستم‌عامل اندروید روی گوشی‌های داخلی خبر داد. سیستم‌عامل اندروید سفارشی‌شده برای جلوگیری از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه‌ی آمریکا علیه نرم‌افزارهای ایرانی طراحی شده و اخبار تکمیلی آن به‌زودی منتشر خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:
اتحاد هواوی با دیگر گوشی‌سازهای چینی برای آماده‌سازی سیستم‌عامل جایگزین اندروید
با Sailfish OS جایگزین جدید هواوی برای اندروید آشنا شوید
به‌گفته‌ی وی تغییر سیستم‌عامل اندروید روی گوشی‌های ایرانی از اهداف مهمی بود که قرار بود به قصد حمایت از استارتاپ‌های داخلی انجام شود اما اجرای آن هر بار به تأخیر می‌افتاد؛ تا اینکه محدودیت‌های جدیدی برای برخی اپلیشکیشن‌های داخلی پیش آمد و برخی از آن‌ها از روی گوشی‌های اندرویدی پاک شدند. بعد از اعمال محدودیت‌های جدید همدلی لازم برای اجرای طرح دوباره ایجاد شد و نتیجه‌ی آن به‌زودی اعلام خواهد شد. وی گفت:

مدت زیادی بود که می‌خواستیم سیستم‌عامل اندروید را در گوشی‌های ایرانی تغییر دهیم تا از استارتاپ‌های داخلی حمایت کنیم؛ این موضوع پیش نمی‌رفت تا اینکه اپلیکشین‌های داخلی را حذف کردند و این همدلی ایجاد شد و به‌زودی نتیجه کار را اعلام می‌کنیم.

 

- زومیت 

شاخص مدیران خرید (شامخ) در اردیبهشت 98 به 61.39 واحد رسید
مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، شاخص مدیران خرید (PMI) موسوم به شامخ را برای اردیبهشت 1398 استخراج و منتشر کرد. شامخ اردیبهشت امسال 61.39 واحد محاسبه شده که نسبت به شامخ ماه قبل 25.01 واحد معادل 68.74 درصد بهبود یافته است. در شامخ فروردین‌ماه، فعالان اقتصادی نسبت به بهبود تولید در اردیبهشت خوش‌بین بودند و حالا شامخ اردیبهشت با تائید این خوش‌بینی،از چشم‌انداز مثبت تولید در خردادماه حکایت دارد.

مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران برای نخستین بار در کشور، از مهرماه 1397 استخراج و انتشار شاخص مدیران خرید (PMI) تحت عنوان شامخ را در دستور کار قرار داده و در هشتمین دوره انتشار این شاخص، شامخ اردیبهشت 1398 را منتشر کرده است. شامخ اردیبهشت امسال 61.39 واحد محاسبه شده که نسبت به شامخ فروردین (36.38 واحد) 25.01 واحد (معادل 68.74 درصد) بهبود پیدا کرده است.

منتشرشده در اقتصاد

فرم

تماس

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک ۱۵، طبقه پنجم غربی

ایمیل: info[at]iictoa.ir

تلفن: 2188511721 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745819

گالری

بالا